Size bir telefon kadar yakınız
0212 540 77 88
Dil Seçin
trende

Çatı Aktarm ve Tamiratı

07.10.2018
112 görüntülenme
Çatı Aktarm ve Tamiratı

Çatı yapıların üzerinin catı ile kapatılmasının bir den çok sebebi vardır. Bu sebepleri genel olarak doğal olaylardan kaynaklanmaktadır ( kar,yağmur, rüzgar,güneş vb.) . Bu oluşa bilecek sorunlardan bina ve bina sakinlerinin görecek olduğu olumsuzlukları en asgariye indirmek için yapılmaktadır. Çatı yapılmasının bir diğer avantajda ısı kaybını en asgariye indirmektedir. Mevsimsel değişkenliklerden ve ülkemizin bulunduğu konumdan dolayı çatıların rutin bir bakıma ihtiyacı vardır.

Çatı aktarma işi birkaç aşamada gerçekleştirilen teknik bir uygulamadır. Bunlar;

  • Aktarımı yapılacak çatının durumu kontrol edilir hasarlı ve hasarsız olarak kiremitler belirlenir bunların hasarsız olanları ayrılarak kullanıla bilir durumda olanlar tekrar kullanılmak üzere ayrılır.
  • Kiremitlerin altındaki yalıtım malzemesi çıkartılarak yerine binaya uygun ve bölgenin durumuna göre uzun yıllar zarar görmeyecek malzeme seçimi yapılarak uygulaması ustalar tarafından yapılır.
  • Çatının kurulduğu taşıyıcıların sağlamlığı kontrol edilerek durum analizi yapılır problem çıkarabilecek ihtimal dahilindeyse dahi değişimi yapılarak oluşabilecek bütün sorunlar ortadan kaldırılır.
  • Çatınızda bulunan gizli derelerin yalıtımı yapılır.Çatıda oluşacak kar/yağmur sularının akış yolları hesaplanarak çatıya zarar vermeden akış yönlerine göre değişimler ve izolasyonlar yapılır.
  • Binada bulunan Asansör/Baca izolasyonu ve ”membran” uygulamaları yapılır.

 

Çatı Aktarma ve Onarım konusunda deneyimli ve tecrübe ekibimizle yanınızdayız…

 

Bir Cafe Değiliz! Ama Bir Kahve İçmeye Bekleriz. 🙂
Kemalpaşa Mah. Halkalı Cad. No:133 K.Çekmece/İstanbul
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Call Now Button
WhatsApp Logo WhatsApp